přeskočit k navigaci »

Úvodní stránka » Tlumočení – tlumočnické služby YES » Simultánní tlumočení

Simultánní tlumočení

Simultánní tlumočení (jinak také tlumočení konferenční, kabinové, současné) se využívá zejména na větších konferencích a sympoziích. Řečník ve svém projevu nemusí dělat přestávky, tlumočník tlumočí zároveň s projevem řečníka. V tlumočnické kabině se střídají dva tlumočníci po cca. 20 – 30 minutových intervalech. Kabinové tlumočení umožňuje tlumočit do jednoho jazyka či několika jazyků zároveň, případně z několika zdrojových jazyků do několika cílových jazyků.

Někdy se tlumočí z jednoho cizího jazyka do druhého cizího jazyka přes češtinu (pilotní jazyk). Tento typ simultánního tlumočení se nazývá pilotáž.

Do simultánního tlumočení patří i tzv. šušotáž, která znamená tlumočení šeptem. Při šušotáži se tlumočí bez jakýchkoli technických pomůcek šeptem přímo do ucha klienta. Šušotáž se používá při tlumočení v malých kolektivech (max. 3 osoby). Tlumočnická technika je v tomto případě zbytečná. Využívá se tam, kdy je nevhodné konsekutivní tlumočení (např. pracovní schůzky u stolu, obchodní obědy a večeře). Pro větší skupinu lidí lze pak využít i tzv. šeptákové sety, kdy tlumočník používá malý mikrofon a posluchači mají bezdrátové přijímače.

Pokud vás zaujala nabídka našich služeb, nebo máte nějaké otázky, kontaktujte nás.

Poptávka po tlumočení

Položky označené * jsou povinné.

Termín akce:

 

Tuzemsko: Město:

 

Zahraničí: Země:

 

z do

ano

Maximální velikost přiloženého souboru je 3MB,
povolené typy souborů:
(doc, docx, odt, xls, ods, txt, jpg, pdf).

Osobní údaje:

*souhlasím se zpracováním osobních údajů

 
YES překlady

YES - překlady a tlumočení, s.r.o.
Horova 2017/12, 360 01 Karlovy Vary

Tel./Fax: +420 353 221 053
Mob: 777 133 862, 775 133 868

IČ 26413698
DIČ CZ26413698

e-mail: preklady@yespreklady.cz