Simultánní tlumočení

  • ­ Tlumočení po celé ČR a světě
  • ­ Tlumočení z a do více než 80 jazyků
  • ­ Vypracování kalkulace do 4h zdarma

Simultánní tlumočení (jinak také tlumočení konferenční, kabinové, současné) se využívá zejména při různých konferencích, velkých firemních školeních, sympoziích ale i větších obchodních setkáních. Řečník ve svém projevu nemusí dělat přestávky, tlumočník tlumočí zároveň s projevem řečníka. V tlumočnické kabině se střídají dva tlumočníci po cca 20 až 30minutových intervalech. Kabinové tlumočení umožňuje tlumočit do jednoho jazyka či několika jazyků zároveň, případně z několika zdrojových jazyků do několika cílových jazyků.

Někdy se tlumočí z jednoho cizího jazyka do druhého cizího jazyka přes češtinu (pilotní jazyk). Tento typ simultánního tlumočení se nazývá pilotáž.

Do simultánního tlumočení patří i tzv. šušotáž, která znamená tlumočení šeptem. Při šušotáži se tlumočí bez jakýchkoli technických pomůcek šeptem přímo do ucha klienta. Šušotáž se používá při tlumočení v malých kolektivech (max. 3 osoby). Tlumočnická technika je v tomto případě zbytečná. Využívá se tam, kdy je nevhodné konsekutivní tlumočení (např. pracovní schůzky u stolu, obchodní obědy a večeře). Pro větší skupinu lidí, kdy by již tlumočení šeptem nebylo dostačující, lze pak využít i tzv. šeptákové sety, kdy tlumočník používá malý mikrofon a posluchači mají bezdrátové přijímače.

Vysvětlení pojmů pro tlumočení

Online poptávka tlumočení

Poptávajícím je:
Zajímám se o:

Termín akce:
od
do

Tlumočení:

Jazyk: z do jazyka* Prosím, vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Vaši poptávku. Děkujeme.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů